![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgLgxsEjztm7-uA2E4Zoa_5Qp1cDZeOUuMP2WdGBtHmo3CIwYUVh62jbRk4L7LyChLeQGbwBjUkXMU3_ofI5yQdcIZeVSM41_T4SPEuP6ls6hxqVMTQPpAPGH8l6BW-erYf4MQFwm2CrrGs/s320-rw/imagesCA91R3M7.jpg)
Στην Καλαμάτα θα συγκληθεί την Κυριακή η Ολομέλεια της πρώτης αιρετής Περιφερειακής Αρχής Πελοποννήσου. Στην πανηγυρική συνεδρίαση, που θα πραγματοποιηθεί στις 11:00 το πρωί της Κυριακής, στο Πνευματικό Κέντρο Καλαμάτας, θα μετάσχουν όλοι οι υποψήφιοι σύμβουλοι του συνδυασμού «Νέα Πελοπόννησος» του Πέτρου Τατούλη, που μετείχαν στους συνδυασμούς και των 5 νομών της Περιφέρειας, εκλεγμένοι και μη. Σχετικά με τη λειτουργία της περιφερειακής αρχής, όπως έχει δηλώσει ο κ. Τατούλης, κάθε 45 μέρες θα γίνονται ανοιχτές συνεδριάσεις σε κάθε νομό, ενώ η Ολομέλεια θα συνεδριάζει κάθε 4 μήνες, με εισηγήσεις από διακεκριμένες προσωπικότητες.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου