Ο βουλευτής του ΣΥ.ΡΙΖ.Α.-Ε.Κ.Μ. Μεσσηνίας Θανάσης Πετράκος συνοδευόμενος από στελέχη της Ν.Ε. Μεσσηνίας επισκέφτηκε το Διαβολίτσι και το Ζευγολατιό, ενημερώθηκε και συζήτησε με τους κατοίκους τα προβλήματα τους και τα προβλήματα της περιοχής.
Ο κ. Πετράκος δήλωσε τα εξής:
«Ιδιαίτερο και σημαντικότερο πρόβλημα είναι οι ελλείψεις στα Αγροτικά Ιατρεία της περιοχής. Δεν υπάρχουν ή υπολειτουργούν τα Αγροτικά Ιατρεία σε: Διαβολίτσι, Ζευγολατιό, Μελιγαλά και Δεσύλα με συνέπεια όλοι οι κάτοικοι του τέως Δήμου Ανδανείας (κάτοικοι 24 χωριών) να στερούνται στοιχειώδους ιατρικής περίθαλψης. Παράλληλα όλη η Δ.Ε. Ανδανείας στερείται:
Συγκοινωνίας (υπάρχει ένα μόνο δρομολόγιο για Καλαμάτα).
Δεν υπάρχει ούτε ένα ΑΤΜ τράπεζας. Το ΚΕΠ εδώ και τέσσερις μήνες έχει σταματήσει να εκδίδει πιστοποιητικό φορολογικής ενημερότητας».
Ο Θανάσης Πετράκος δεσμεύτηκε ότι θα προχωρήσει στις απαραίτητες ενέργειες και κοινοβουλευτικές παρεμβάσεις ώστε να επιλυθούν τα σοβαρά αυτά προβλήματα που του έθεσαν οι κάτοικοι της περιοχής.
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Tags
# ειδήσεις
# Ελλάδα
# Μεσσηνία
# greece
# kalamata
# news
Share This
About OMAΔΑ UNWIRED
news
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου