Διανομή τροφίμων ενόψει των εορταστικών ημερών σε 260 άτομα, πραγματοποιήθηκε σήμερα στο Κοινωνικό Παντοπωλείο που συστεγάζεται με το ΚΑΠΗ Μεσσήνης. Τη διανομή επέβλεψε ο Δήμαρχος Μεσσήνης Στάθης Αναστασόπουλος ο οποίος αφού ευχήθηκε στους παριστάμενους, επισήμανε την αξία τέτοιων πρωτοβουλιών ειδικά στην κρίσιμη οικονομική περίοδο που περνά η χώρα μας , εμπεδώνοντας έτσι το αίσθημα αλληλεγγύης που θα πρέπει να μας χαρακτηρίζει.
Παραβρέθηκαν επίσης ο Αντιδήμαρχος και υπεύθυνος Κοινωνικής Πολιτικής του Δήμου Γιώργος Δαβίλλας , ο Πρόεδρος του Δημοτικού Συμβουλίου Ηλίας Πατσιώτης και η υπεύθυνη της Φιλαρμονικής Λίνα Καμαρινοπούλου. Τη διανομή τροφίμων σε κάποιες οικογένειες που έχουν ανάγκη θα τις πραγματοποιήσει ο Δήμος με ίδια μέσα και σε συνεργασία με το πρόγραμμα «Βοήθεια στο σπίτι». Την Τρίτη, παραμονή πρωτοχρονιάς , θα διανεμηθούν τρόφιμα και κρασί για το πρωτοχρονιάτικο τραπέζι στους οικονομικά αδύναμους συμπολίτες μας.
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Tags
# ειδήσεις
# Ελλάδα
# Μεσσηνία
# greece
# kalamata
# news
Share This
About OMAΔΑ UNWIRED
news
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου