ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (0-1 ΜΕ ΧΟΝΤΡΗ ΗΤΤΑ) - kalamatanews.gr - ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΑ ΝΕΑ ONLINE-KALAMATANEWS.GR

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (0-1 ΜΕ ΧΟΝΤΡΗ ΗΤΤΑ)

Share This
ΔΑΙΒΑΣΤΕ την περιγραφή για την αναμέτρηση της Καλαμάτας με τον Πανελευσινιακό εν όψει της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Γ” Εθνικής. Το kalamatanews πιστό στο ραντεβού του και σήμερα θα σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα.
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΚΑΛΑΜΑΤΑ Πάππος, Νιφορόπουλος, Τριάντος, Χριστοφιλέας, Ρούσσης, Σκάρος, Ηλιόπουλος, Λουμπαρδέας, Χαρίτος, Δημητριάδης, Καλαντζής.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Τσακιλτσίδης, Ατματσίδης, Τσουμάγκας, Παπαπαναγιώτου, Γεωργούλης, Ριζογιάννης, Δουκάκης, Μακρίδης, Κουσκουνάς, Γκουτσούλας, Μιχελής.
5′ Δυνατό ξεκίνημα για την τοπική μας ομάδα. Σε άλλο ματς του ομίλου Παναρκαδικός – Αιολικός 1-4.
Πάνω από 1.500 άτομα στο Δημοτικό Στάδιο.
14′ Μεγάλη ευκαιρία για την Καλαμάτα. Από κοντά ο Καλαντζής δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
25′ Kάθετη πάσα Χαρίτου σε Καλαντζή και πάλι δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
26′ Γκολ η Ελευσίνα 0-1. Φοβερό σουτ του Κουσκουνά η μπάλα στα δίχτυα.
32′ Σε άλλο ματς Αχαϊκή – Βάρδα 0-1.
39′ Δοκάρι η Καλαμάτα με καταπληκτικό σουτ του Χαρίτου.
40′ Αντεπίθεση με Μιχελή έκοψε την τελευταία στιγμή ο Τριάντος.
45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Καλαμάτα – Πανελευσινιακός 0-1.
46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. Αλλαγή για τους γηπεδούχους. Μπήκε ο Σαλαπάτας, βγήκε ο Δημητριάδης.
56′ Συνεχόμενες διακοπές στο ματς από παίκτες των φιλοξενούμενων που πέφτουν συνέχεια στον αγωνιστικό χώρο.
63′ Aκόμα μια χαμένη ευκαιρία για την Καλαμάτα με τον Καλαντζή.
70′ Δεύτερη αλλαγή για Καλαμάτα. Μπαίνει ο Γεωργακόπουλος, βγήκε ο Χαρίτος.
Σε άλλα ματς Αχαική – Βάρδα 1-1, Μαγούλα – Ζακυνθιακός 0-1
74′ Μεγάλη ευκαιρία με Σαλαπάτα.
75′ Νέα αλλαγή με Τσάτσο.
80′ Διπλή χαμένη ευκαιρία για Καλαμάτα με Σαλαπάτα με πλάσε και κεφαλιά αντίστοιχα αλλά ο τερματοφύλακας της Ελευσίνας είναι ανίκητος σήμερα.
85′ Πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα….
88′ Τετ α τετ ο Κουσκούνας, πλάσε η μπάλα άουτ.
90′ Τέλος παιχνιδιού. Καλαμάτα – Πανελευσινιακός 0-1.