Μόνο 18 από τα 31 ξενοδοχεία άνοιξαν στην ΤΡΙΦΥΛΙΑ σύμφωνα με τον πρόεδρο της ένωσης Ξενοδοχων Τριφυλιας Θοδωρή ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ενώ η κατάσταση είναι πιο τραγική στα καταλύματα καθώς ανοικτά παραμένουν τα μισά ενώ ίδια εικόνα παρατηρείται σε όλες τις περιοχές της ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ όπου τα ποσοστά για τα καταλύματα σε ορισμένες περιπτώσεις είναι μικρότερα...
Υποστήριξε ότι η Πολιτεία και η κυβέρνηση είναι απούσα από τα πραγματικά προβλήματα του κλάδου με οδυνηρές συνέπειες τόσο στο εγχώριο τουρισμό όσο και στα οικονομικά μεγέθη που θα διογκώσουν την ύφεση...
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου