Η στήριξη του Δήμου Καλαμάτας σε εθελοντικούς φορείς και ομάδες συνεχίζεται, μέσα από την κάλυψη διαφόρων αναγκών τους, είτε σε εκπαιδευτικό, είτε σε επιχειρησιακό επίπεδο. Σήμερα, Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου 2021, ο Δήμαρχος Θανάσης Βασιλόπουλος, παρέδωσε στο Περιφερειακό Τμήμα Καλαμάτας του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού μία Εκπαιδευτική Συσκευή Αντιμετώπισης Πνιγμονής. Υπενθυμίζεται ότι τον περασμένο Οκτώβριο, ο Δήμος είχε προσφέρει προς το Περιφερειακό Τμήμα Καλαμάτας του Ε.Ε.Σ. δύο αυτόματους απινιδωτές, έναν εκπαιδευτικό απινιδωτή και ένα εκπαιδευτικό πρόπλασμα. Ο Δήμαρχος, στο πρόσωπο της Προέδρου του Περιφερειακού Τμήματος Καλαμάτας Δήμητρας Ψαρούλη, ευχαρίστησε τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό για την προσφορά του συνολικά αλλά και στην περιοχή μας.
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
![Η δωρεά του Δήμου Καλαμάτας στο Περιφερειακό Τμήμα Καλαμάτας του Ε.Ε.Σ. Η δωρεά του Δήμου Καλαμάτας στο Περιφερειακό Τμήμα Καλαμάτας του Ε.Ε.Σ.](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjZ7ep8DiwpnoZKUfug4WxiRglSBpVTwbe8bK43HK11LkJ91c1R5-E5Ajt_2s5OHsR1BeSOPhyXPnfcW1IJkziyxkR0YpgmHIQ6nG0T00TYkheldLUSH28Z6MSZY4Khhf8REckE2dmlQcxi/w640-h360/aspropirgos-pirkagia3-1.jpg)
Home
πολιτισμός
kalamata
news
Η δωρεά του Δήμου Καλαμάτας στο Περιφερειακό Τμήμα Καλαμάτας του Ε.Ε.Σ.
Η δωρεά του Δήμου Καλαμάτας στο Περιφερειακό Τμήμα Καλαμάτας του Ε.Ε.Σ.
Share This
Η στήριξη του Δήμου Καλαμάτας σε εθελοντικούς φορείς και ομάδες συνεχίζεται, μέσα από την κάλυψη διαφόρων αναγκών τους, είτε σε εκπαιδευτικό, είτε σε επιχειρησιακό επίπεδο. Σήμερα, Δευτέρα 22 Φεβρουαρίου 2021, ο Δήμαρχος Θανάσης Βασιλόπουλος, παρέδωσε στο Περιφερειακό Τμήμα Καλαμάτας του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού μία Εκπαιδευτική Συσκευή Αντιμετώπισης Πνιγμονής. Υπενθυμίζεται ότι τον περασμένο Οκτώβριο, ο Δήμος είχε προσφέρει προς το Περιφερειακό Τμήμα Καλαμάτας του Ε.Ε.Σ. δύο αυτόματους απινιδωτές, έναν εκπαιδευτικό απινιδωτή και ένα εκπαιδευτικό πρόπλασμα. Ο Δήμαρχος, στο πρόσωπο της Προέδρου του Περιφερειακού Τμήματος Καλαμάτας Δήμητρας Ψαρούλη, ευχαρίστησε τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό για την προσφορά του συνολικά αλλά και στην περιοχή μας.
Tags
# πολιτισμός
# kalamata
# news
Share This
About OMAΔΑ UNWIRED
news
التسميات:
πολιτισμός,
kalamata,
news
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου