Συνολικά 244 πολίτες του Δήμου Μεσσήνης υποβλήθηκαν σήμερα, Παρασκευή 23 Απριλίου σε συστηματικό έλεγχο με τεστ γρήγορης ανίχνευσης αντιγόνων covid-19 (rapid tests), στην κεντρική πλατεία της γείτονα πόλης. Από τα αποτελέσματα των τεστ προέκυψε ένα θετικό. Ο έλεγχος διενεργήθηκε από την Κινητή Μονάδα του ΕΟΔΥ και νοσηλεύτριες της Κοινωνικής Υπηρεσίας του Δήμου Μεσσήνης και θα συνεχιστεί και το επόμενο διάστημα, ακολουθώντας το πρόγραμμα που καταρτίζει ο ΕΟΔΥ.
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Συνολικά 244 πολίτες του Δήμου Μεσσήνης υποβλήθηκαν σήμερα, Παρασκευή 23 Απριλίου σε συστηματικό έλεγχο με τεστ γρήγορης ανίχνευσης αντιγόνων covid-19 (rapid tests), στην κεντρική πλατεία της γείτονα πόλης. Από τα αποτελέσματα των τεστ προέκυψε ένα θετικό. Ο έλεγχος διενεργήθηκε από την Κινητή Μονάδα του ΕΟΔΥ και νοσηλεύτριες της Κοινωνικής Υπηρεσίας του Δήμου Μεσσήνης και θα συνεχιστεί και το επόμενο διάστημα, ακολουθώντας το πρόγραμμα που καταρτίζει ο ΕΟΔΥ.
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου