Την Παρασκευή, 10-11-2017, μετά από κοινή τους πρωτοβουλία και επικοινωνία συναντήθηκαν για μια ακόμα φορά ο Δήμαρχος Μεσσήνης κ. Γιώργος Τσώνης με το Γενικό Γραμματέα του Υπουργείου Υποδομών κ. Γιώργο Δέδε . Η συνάντηση έγινε στο Υπουργείο σε φιλικό περιβάλλον, συζητήθηκαν οι αναπτυξιακές προτεραιότητες του Δήμου Μεσσήνης όπως αγροτική οδοποιία , φράγματα και υποδομές . Στην περίοδο της κρίσης τόσο ο Δήμαρχος όσο και ο Γενικός Γραμματέας είναι αποφασισμένοι με κάθε τρόπο να εξεύρουν πόρους ώστε να εκταμιευτούν χρήματα για τις ανάγκες του Δήμου.
Η κοινή προσπάθεια βρίσκεται στο καλύτερο δυνατό σημείο αλλά το πλέον ουσιαστικό ,είναι ότι τόσο ο Δήμαρχος όσο και ο Γενικός Γραμματέας θα επιμένουν, γιατί όποιος επιμένει και στην αυτοδιοίκηση έχει αποτέλεσμα, ώστε να έρθουν τα καλύτερα.
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Tags
# Ελλάδα
# Μεσσήνη
# greece
# kalamata
# news
Share This
About OMAΔΑ UNWIRED
news
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου