Η συγκρότηση τριών εργολαβιών αποφασίσθηκε σε σύσκεψη, με τη συμμετοχή στελεχών του Δήμου Καλαμάτας, για τη συντήρηση και αναβάθμιση αθλητικών χώρων, εν όψει της νέας αθλητικής περιόδου.
Η πρώτη εργολαβία αφορά στη συντήρηση των γηπέδων ποδοσφαίρου με πλαστικό τάπητα (τα γήπεδα με χλοοτάπητα συντηρούνται με άλλη). Η δεύτερη εργολαβία έχει σχέση με εργασίες κυρίως στην Τέντα (αλλαγή θυρών, συντήρηση παρκέ κ.λπ.), ενώ η τρίτη περιλαμβάνει έργα στο Κολυμβητήριο, όπως συντήρηση ηλεκτρομηχανολογικών εγκαταστάσεων, τοποθέτηση δοσομετρητή για το χλώριο, εκσυγχρονισμό διαδρομών και βατήρων. Σε αυτήν θα ενταχθεί και ο εξαερισμός του Κλειστού της Παραλίας.
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Tags
# Ελλάδα
# Καλαμάτα
# greece
# kalamata
# news
Share This
About OMAΔΑ UNWIRED
news
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου