Ο Δήμος Πύλου – Νέστορος είναι από τους πρώτους Δήμους που υπέβαλλαν πρόταση για χρηματοδότηση έργων ύδρευσης στο Υπουργείο Εσωτερικών. Μετά από μία κοπιώδη προσπάθεια του επιτελείου της τεχνικής υπηρεσίας, της Δ.Ε.Υ.Α.Π-Ν και των συνεργατών του Δήμου, κατά την οποία επικαιροποιήθηκαν προηγούμενες και ολοκληρώθηκαν νέες μελέτες έργων ύδρευσης ώστε να διαμορφωθεί μία ολοκληρωμένη προσέγγιση για την κάλυψη των αναγκών ύδρευσης , υποβλήθηκε έργο προϋπολογισμού περίπου 3.200.000€. Η πρόσκληση αυτή, γνωστή και ως «Φιλόδημος», θα χρηματοδοτήσει έργα με βάση τη σειρά προτεραιότητας της υποβολής τους.
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Tags
# αυτοδιοίκηση
# ειδήσεις
# Ελλάδα
# greece
# messinia
# news
Share This
About OMAΔΑ UNWIRED
news
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου