Το ιστορικό Δημαρχείο επισκέφθηκαν, το βράδυ της Παρασκευής 22 Ιουνίου 2018, μέλη του ΔΣ του Αθλητικού Σωματείου Μοτοσυκλέτας ΛΕΜΟΚΑ και συναντήθηκαν με το Δήμαρχο Π. Νίκα στον οποίο γνωστοποίησαν ότι στις 4 Νοεμβρίου 2018 θα γίνει πανελλήνιος αγώνας μοτοσυκλέτας στην Καλαμάτα και ζήτησαν να ολοκληρωθεί η πίστα moto cross στο Αθλητικό Πάρκο Μοτοσυκλέτας, το οποίο έχει έκταση 50 στρεμμάτων και έχει παραχωρηθεί από το Δήμο για την υποστήριξη του μηχανοκίνητου αθλητισμού με μοτοσυκλέτες.
Ο Δήμαρχος συμφώνησε με τη διεξαγωγή του πανελλήνιου αγώνα και δεσμεύθηκε ότι θα υπάρξει η αναγκαία υποστήριξη από το Δήμο για τη βελτίωση των υποδομών, δηλαδή υδροδότηση, εσωτερικές περιφράξεις, μπάρα εκκίνησης κ.λπ.
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Tags
# ειδήσεις
# Καλαμάτα
# greece
# kalamata
# news
# sports
Share This
About OMAΔΑ UNWIRED
sports
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου