Πρόταση για την αναβάθμιση των υποδομών νοσηλείας του Νοσοκομείου Καλαμάτας, με προϋπολογισμό 958.000 ευρώ, κατέθεσε προς την Περιφέρεια Πελοποννήσου ο διοικητής του Γενικού Νοσοκομείου Μεσσηνίας Γιώργος Μπέζος.
Η πρόταση, όπως σημειώνει ειδικότερα ο Γ. Μπέζος στο σχετικό έγγραφό του προς τον περιφερειάρχη Παναγιώτη Νίκα, αφορά “την αναβάθμιση των υποδομών του Νοσοκομείου σε 2 πτέρυγες Νοσηλείας των 40 κλινών εκάστη, που να διαθέτουν την υποδομή και τον εξοπλισμό ώστε να δύνανται να περιθάλψουν ασθενείς με Covid-19, την αναδιαρρύθμιση της Μονάδος Εμφραγμάτων ως ΜΕΘ Covid-19 και την διαμόρφωση ενός νέου εργαστηριακού χώρου, εξειδικευμένου για έλεγχο δειγμάτων και ανίχνευση κρουσμάτων Covid-19”.
Την επιστολή του διοικητή του Γενικού Νοσοκομείου Μεσσηνίας, μπορείτε να δείτε εδώ.
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Tags
# Καλαμάτα
# κοινωνία
# kalamata
# news
Share This
About OMAΔΑ UNWIRED
news
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου