Ανακοινώθηκε σήμερα στην Αθήνα η σύσταση της Διεθνούς Επιτροπής που θα αναλάβει την οργάνωση των επετειακών εκδηλώσεων για τα 200 χρόνια από την Επανάσταση του ’21. Πρόεδρος της Επιτροπής ορίστηκε η Μαριάννα Βαρδινογιάννη και μέλος της Επιτροπής είναι και ο Περιφερειάρχης Πελοποννήσου Παναγιώτης Νίκας. Από το Ζάππειο στην εκδήλωση να σημειωθεί πως ο Πρωθυπουργός, Κυριάκος Μητσοτάκης, απέστειλε ένα μήνυμα ενότητας και ομοψυχίας.
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Tags
# Πελοπόννησος
# πολιτισμός
Share This
About OMAΔΑ UNWIRED
πολιτισμός
التسميات:
Πελοπόννησος,
πολιτισμός
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου