Σε κλίμα βαθιάς θλίψης το τελευταίο αντίο είπαν σήμερα τα μέλη της οικογένειάς του, Καλαματιανοί, Μανιάτες και πολλοί ακόμη στον Λυκούργο Γαϊτανάρο. Στον Μητροπολιτικό Ιερό Ναό της Υπαπαντής έγινε το μεσημέρι η νεκρώσιμη ακολουθία ενώ η ταφή του ακολούθησε στους Δολούς.
Πάρα πολλοί πολίτες ήταν εκεί συγκινημένοι αφού η προσφορά του αείμνηστου «Αρχιθύελλα» ήταν μεγάλη στην ομάδα που αγάπησε και ακολούθησε παντού μέχρι την τελευταία στιγμή, αλλά και στο κοινωνικό και επιχειρηματικό πεδίο.
Η σημαία της Μάνης τοποθετήθηκε στο φέρετρό του, ενώ λίγα λόγια για την προσφορά του και την προσωπικότητά του είπαν ο Δήμαρχος Καλαμάτας Π. Νίκας, ο Πρόεδρος των Παλαιμάχων της Καλαμάτας Μ. Θεοδώρου και ο εγγονός του εκλιπόντα.
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Tags
# Καλαμάτα
# greece
# kalamata
# news
# sport
# sports
Share This
About OMAΔΑ UNWIRED
sports
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου