![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhSKMOGI5kaSlgjRbLnC2E3f63BV3hg6FYrVGTaBpzDUpTlrPgXPFDWSsMQv4XFId3iv_4F1PiBfeaGMgdsgSdDikVgrAxexwHq8sc24T6ekqkGJWvSJiqPBD8iF9AM8lPGNTowjNhcBnBV/s320-rw/untitled.png)
Παρακαλούνται ΘΕΡΜΑ παραγωγοί της Μεσσηνίας & αρμόδιες Αρχές, να...μας ενημερώσουν (Ομογενείς και λοιπούς Αμερικανούς λάτρεις των Ελαιών Καλαμάτας), αν συνεργάζονται και εξάγουν με την εν λόγω εταιρεία, ώστε να γνωρίζουμε αν τρώμε αυθεντικές Καλαματιανές ελιές, η ...Κα...λιφόρνιας.
Μέχρι στιγμής η "έρευνα" των Ελληνικών Αρχών για τα μαϊμού Ελαιόλαδα Καλαμάτας, δείχνει....να έχει παραμείνει στις...βαρύγδουπες ανακοινώσεις, και οι απομιμήσεις του Extra Virgin Olive Oil Kalamata με πυρηνέλαιa-σπορέλαια, συνεχίζουν απτόητα να κυκλοφορούν (ανταγωνιστικά) στα Σούπερ Μάρκετ του Εξωτερικού.
Αναμένουμε με αγωνία (τουλάχιστον αυτή την φορά) κάποια ανταπόκριση.
Στη συνέχεια περισσότερες ελιές Καλαμάτας, made in USA.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου