Τα όρια της ευγένειας και της ψυχραιμίας , έφτασαν σε οριακό σημείο και κάποια στιγμή χάθηκαν και τα προσχήματα στο Δημαρχείο της Μεσσήνης , κατά την επίσκεψη στον Δήμαρχο κ. Αναστασόπουλο της ….γνωστής οικογενείας της περιοχής, που… απαιτούσε θέση και μισθό για την …κόρη!!
Κάτι η οικονομική κρίση , κάτι οι αναδουλειές …οδήγησαν την…οικογένεια να σκεφτεί ως σανίδα σωτηρίας την κενή θέση του συνηγόρου του πολίτη στο συγκεκριμένο δήμο!!
Φυσικά η αντίδραση του Δημάρχου ήταν πολύ σωστή και απομάκρυνε ευγενικά και με τον καλύτερο τρόπο τους απαιτούντες και φωνασκούντες !
Μετά από αυτό το σκηνικό και τη φορτικότητα των αιτούντων , γίνεται ολοφάνερο πως και να είχε ο Δήμαρχος στο νου του να τοποθετήσει κάποιον στη θέση αυτή , δε μπορεί να το κάνει πλέον διότι θα περάσει το μήνυμα στους δημότες του, πως με τη….φοβέρα όλα επιτυγχάνονται!
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Tags
# ειδήσεις
# Ελλάδα
# Μεσσήνη
# greece
# kalamata
# messinia
# news
Share This
About OMAΔΑ UNWIRED
news
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου