Γιαούρτια, παγωτά αλλά και ποτά πουλά ο Πέτρος Ανδρεάκος ο άνθρωπος που εξελέγη για πέμπτη φορά δήμαρχος Ανατολικής Μάνης συγκεντρώνοντας το ποσοστό τύπου… Τσαουσέσκου, 93,21%.
Οπως σημειώνει ο Βηματοδότης ο κ. Ανδρέακος όσο υποδειγματικά διαχειρίζεται την κάβα του, άλλο τόσο υποδειγματικά διαχειρίζεται και τα οικονομικά του δήμου. Αυτός είναι άλλωστε και ένας από τους λόγους για τους οποίους επανεξελέγει πανηγυρικά.
Ο ίδιος σε ερώτηση για το πού οφείλει τη σαρωτική επιτυχία του απαντά: «Αν και είμαι φίλος του Αντώνη Σαμαρά, παρουσιάστηκα ως ανεξάρτητος, αλλά στις ευρωεκλογές ψηφίζω «δαγκωτό» ΝΔ, δεν παίζουμε με τις εκλογές».
Οσον αφορά τους Χρυσαυγίτες λέει: «Τους αντιμετωπίζω με αδιαφορία, είναι ακροδεξιοί και νεοφασίστες, αλλά δεν με απασχολούν».
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Tags
# Ελλάδα
# Μεσσηνία
# greece
# kalamata
# messinia
# news
Share This
About OMAΔΑ UNWIRED
news
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου