Ο καθιερωμένος Αγιασμός των Υδάτων στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Καλαμάτας, θα τελεσθεί μεθαύριο Τετάρτη 5-1-2022, τηρουμένων των υγειονομικών μέτρων. Συγκεκριμένα, στον Ιερό Ναό Αγίας Βαρβάρας στις 4:00 μ.μ., θα τελεσθεί ο Εσπερινός των Θεοφανείων και εν συνεχεία στις 5:00 μ.μ., θα λάβει χώρα στις εγκαταστάσεις του Κολυμβητηρίου, η κατάδυση του Τιμίου Σταυρού.
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Ο καθιερωμένος Αγιασμός των Υδάτων στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Καλαμάτας, θα τελεσθεί μεθαύριο Τετάρτη 5-1-2022, τηρουμένων των υγειονομικών μέτρων. Συγκεκριμένα, στον Ιερό Ναό Αγίας Βαρβάρας στις 4:00 μ.μ., θα τελεσθεί ο Εσπερινός των Θεοφανείων και εν συνεχεία στις 5:00 μ.μ., θα λάβει χώρα στις εγκαταστάσεις του Κολυμβητηρίου, η κατάδυση του Τιμίου Σταυρού.
Tags
# εκκλησία
# Καλαμάτα
# πολιτισμός
Share This
About OMAΔΑ UNWIRED
πολιτισμός
التسميات:
εκκλησία,
Καλαμάτα,
πολιτισμός
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου