Η κατασκήνωση της Αγίας Μαρίνας θα λειτουργήσει και φέτος, με κάλυψη των εξόδων αποκλειστικά από το Δήμο Καλαμάτας, καθώς δε δόθηκε επιχορήγηση από το Υπουργείο Εσωτερικών.
Θα διεξαχθούν δύο κατασκηνωτικές περίοδοι, η πρώτη για περίπου 75 παιδιά 6 – 12 ετών, αγόρια και κορίτσια, μεταξύ 28 Ιουλίου και 6 Αυγούστου. Στη δεύτερη κατασκηνωτική περίοδο, θα παραθερίσουν 60 ηλικιωμένοι από τις 7 μέχρι τις 16 Αυγούστου.
Μάλιστα, πιστοποιήθηκε από την Αποκεντρωμένη Διοίκηση η νομιμότητα αποφάσεως του Δημοτικού Συμβουλίου (αρ. 302/2015) για πρόσληψη εποχικού προσωπικού διαφόρων ειδικοτήτων, που θα ανέλθει σε 20 άτομα περίπου και θα υποστηρίξει τη λειτουργία της κατασκήνωσης.
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Tags
# Ελλάδα
# κοινωνία
# greece
# kalamata
# news
Share This
About OMAΔΑ UNWIRED
news
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου