Μια μεγάλη στιγμή η σημερινή για την πόλη της Καλαμάτας και για ολόκληρο το Έθνος μας. Η 199η Επέτειος της Απελευθέρωσης της Μεσσηνιακής Πρωτεύουσας τιμάται, όμως, η επέλαση του κορωνοϊού, έβαλε… απαγορευτικό στην όλη λαμπρότητα που καθιερωμένα είχαν οι εορταστικές εκδηλώσεις, με αποκορύφωμα την Αναπαράσταση. Όμως το μήνυμα που έρχεται από τον… Κολοκοτρώνη, που υποδύεται καθιερωμένα ο B. Βαρελάς, είναι ένα: Μένουμε σπίτι.
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Tags
# Καλαμάτα
# πολιτισμός
Share This
About OMAΔΑ UNWIRED
πολιτισμός
التسميات:
Καλαμάτα,
πολιτισμός
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου