Με την ένταση να πιάνει σε… ντεσιμπέλ ορισμένες φορές κόκκινο, ολοκληρώθηκε πριν από λίγα λεπτά η συνεδρίαση του Δ.Σ. Μεσσήνης με την υπόθεση ΜΠΕ για τον δρόμο Καλαμάτα – Ριζόμυλος να είναι στο επίκεντρο.
![](https://best-tv.gr/wp-content/uploads/2020/06/Still0625_00002-600x338.jpg)
Στην κατάληξή του το Δ.Σ. υπερψήφισε την πρόταση του Δημάρχου Γιώργου Αθανασόπουλου, έτσι όπως αυτή κατατέθηκε στην αρχική του τοποθέτηση και η οποία περιλαμβάνει το ότι δεν γνωμοδοτεί θετικά έτσι όπως… παρουσιάζεται η μελέτη και προτείνει 11 βελτιώσεις, τις οποίες και παρουσίασε αναλυτικά.
![](https://best-tv.gr/wp-content/uploads/2020/06/Still0625_00006-600x338.jpg)
Πολλά τα σημεία… έκρηξης είτε λόγω διαφωνιών πολιτικής χροιάς, είτε λόγω… διαφωνιών για τα χαρακτηριστικά του δρόμου, είτε λόγω… επιλογών, όμως, η πρόταση της δημοτικής αρχής συγκέρασε τις διάφορες αναφορές και κατέληξε σε ένα ευρύ πλαίσιο που επιθυμεί να περιληφθούν – εάν αυτό είναι δυνατόν – στην όποια Μελέτη τελικά οριστικοποιηθεί για το πέρασμα του δρόμου από την αναφορά του δήμου Μεσσήνης.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου