Στην υγεία, τα δεδομένα των τελευταίων ημερών ικανοποιούν για την αύξηση του εμβολιαστικού ρυθμού, κάτω και υπό την πίεση των νέων μέτρων. Στο Νοσοκομείο Καλαμάτας ο ρυθμός αυτός αυξήθηκε και ανέρχεται πλέον σε περίπου 600 άτομα ανά ημέρα, κι έτσι δρομολογήθηκε η μεταφορά του εμβολιαστικού κέντρου σε νέο χώρο. Ωστόσο, παρά το σκηνικό αυτό και την σταθεροποίηση των κρουσμάτων, η πίεση διατηρείται λόγω των βαριών νοσηλειών.
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Στην υγεία, τα δεδομένα των τελευταίων ημερών ικανοποιούν για την αύξηση του εμβολιαστικού ρυθμού, κάτω και υπό την πίεση των νέων μέτρων. Στο Νοσοκομείο Καλαμάτας ο ρυθμός αυτός αυξήθηκε και ανέρχεται πλέον σε περίπου 600 άτομα ανά ημέρα, κι έτσι δρομολογήθηκε η μεταφορά του εμβολιαστικού κέντρου σε νέο χώρο. Ωστόσο, παρά το σκηνικό αυτό και την σταθεροποίηση των κρουσμάτων, η πίεση διατηρείται λόγω των βαριών νοσηλειών.
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου