ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ 3-1 ΑΝΕΤΑ - kalamatanews.gr - ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΑ ΝΕΑ ONLINE-KALAMATANEWS.GR

ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ 3-1 ΑΝΕΤΑ

Share This
Το παιχνίδι της ημέρας πραγματοποιήθηκεστο Δημοτικό Στάδιο της Παραλίας μέσω του Γιάννη Χονδρού και του Π. Κ. και θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Καλαμάτα – Άρης Αιτωλικού.
1015029_1490741874482667_2144477983_o10005856_1490742017815986_879772238_o
Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Κολοβούρης, Τσόπελας, Σκαρλάτος, Καντούτσης, Μαρτίνος, Λιόλιος, Σκόνδρας, Ζαχαρόπουλος, Καλαντζής, Ηλιόπουλος, Μπελεβέτης.
AΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ: Ρόκκος, Μακρής, Χονδρογιάννης, Σωτηρόπουλος, Καλοκαίρης, Μπερερής, Μπαρμπαρούσης, Παλιάτσας, Γαβρίνας, Βαλμάς, Τουρλίδας.
1′ Έναρξη του αγώνα.
Δεν ξεπερνάνε τους 500 οι φίλαθλοι που βρίσκονται στο Δημοτικό Στάδιο Παραλίας για να παρακολουθήσουν την συγκεκριμένη αναμέτρηση.
10′ Παραμένει το 0-0.
24′ Ευκαιρία για τον Άρη Αιτωλικού. Έγινε το σουτ από τον Καβαλιέρη άλλα έδιωξε σε κόρνερ ο Κολοβούρης.
27′ Απάντησε στις ευκαιρίες του Άρη Αιτωλικού η Καλαμάτα με σουτ του Καλαντζή να αποκρούει ο Ρόκκος.
30′ Έπιασε βροχή στο Δημοτικό Στάδιο Παραλίας με το 0-0 να παραμένει.
44′ Eυκαιρία χαμένη για την Καλαμάτα με κεφαλιά του Ηλιόπουλου.
45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου με το θέαμα να είναι πολύ κακό και την Καλαμάτα να μην δείχνει να απειλεί.
46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!
50′ Παραμένει το 0-0 με την Μαύρη Θύελλα να πιέζει αλλά χωρίς μέχρι στιγμής αποτελέσμα και τον Άρη Αιτωλικού να κρατά εύκολα το μηδέν στην εστία του.
53′ Kεφαλιά Καλαντζή απέκρουσε ο Ρόκκας σε κόρνερ.
55΄Σουτ Σκόνδρα η μπάλα ελάχιστα άουτ.
58′ Πρώτη αλλαγή για Καλαμάτα. Μπήκε ο Αθανασόουλος, αποχώρησε ο Σκόνδρας.
60′ Ακυρώθηκε γκολ του Αθανασόπουλου ενώ ετοιμάζεται ο Καραχάλιος να περάσει στον αγωνιστικό χώρο!
65′ ΓΚΟΛΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ 0-1 ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΜΑΚΡΗ.
66′ Δεύτερη αλλαγή για Καλαμάτα. Καραχάλιος αντί Τσόπελα και αμέσως χαμένη ευκαιρία για την τοπική μας ομάδα. Σέντρα Καραχάλιου, κεφαλιά Καντούση απέκρουσε ο Ρόκκας. Στη συνέχεια δεν μπόρεσε ο Μπελεβέτης να στειλεί την μπάλα στα δίχτυα.
70′ Μεγάλη ευκαιρία με Αθανασόπουλο από το ένα μέτρο η μπάλα άουτ.
80′ Παραμένει το 0-1.
84΄ΓΚΟΛΛ Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΜΕ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟ.
95′ ΓΚΟΛΛΛ Ο ΚΑΝΤΟΥΤΣΗΣ 2-1.
99′ ΓΚΟΛΛΛ Ο ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΚΑΙ 3-1.
101′ ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΑΡΗΣ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ 3-1.