Επικαλούμενη λόγους έκτακτης ανάγκης και τον κίνδυνο της λειψυδρίας η Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης Αποχέτευσης Καλαμάτας (ΔΕΥΑΚ) επισπεύδει τις διαδικασίες, προκειμένου να πραγματοποιηθούν νέες γεωτρήσεις.
Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος, για την «επιλογή θέσεων ανόρυξης – αδειοδότηση και επίβλεψη νέων γεωτρήσεων, με τη διαδικασία της έκτακτης ανάγκης λόγω λειψυδρίας στον δήμο Καλαμάτας», εξέδωσε η Δημοτική Επιχείρηση Ύδρευσης Αποχέτευσης.
Αναλυτικά, το σχετικό έγγραφο της ΔΕΥΑΚ:
![](https://messiniapress.gr/wp-content/uploads/2024/04/%CE%B4%CE%B41.jpg)
![](https://messiniapress.gr/wp-content/uploads/2024/04/%CE%B4%CE%B42.jpg)
Στην τεχνική περιγραφή του έργου, η οποία συνοδεύει την πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος, αναφέρονται 8 περιοχές του δήμου Καλαμάτας, στις οποίες θα αναζητηθεί νερό.
Η τεχνική περιγραφή του έργου:
![](https://messiniapress.gr/wp-content/uploads/2024/04/%CE%B4%CE%B43.jpg)
![](https://messiniapress.gr/wp-content/uploads/2024/04/%CE%B44.jpg)
![](https://messiniapress.gr/wp-content/uploads/2024/04/%CE%B45.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου