ΑΗΤΤΗΤΗ Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΜΕ 1-0 ΣΑΡΩΣΕ ΣΑΝ..ΘΥΕΛΛΑ ΤΟΝ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟ - kalamatanews.gr - ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΑ ΝΕΑ ONLINE-KALAMATANEWS.GR

ΑΗΤΤΗΤΗ Η ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΜΕ 1-0 ΣΑΡΩΣΕ ΣΑΝ..ΘΥΕΛΛΑ ΤΟΝ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟ

Share This
a39805ae4209f5a106f2620073bf1be8_M
Το kalamatanews με φωτό από το taklin, βρίσκεται ήδη στο Δημοτικό Στάδιο Παραλίας και φυσικά θα σας ενημέρωνει λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στην Καλαμάτα και τον Μεσσηνιακό.Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΚΑΛΑΜΑΤΑ:Κολοβούρης, Καλογερόπουλος, Τσόπελας, Κωνσταντόπουλος, Σκαρλάτος, Καντούτσης, Σκόνδρας, Μαρτίνος, Καλαντζής, Πούτσης, Ηλιόπουλος.
Στο πάγκο οι: Γεωργακόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Ριγανάς, Μπελεβέτης, Αθανασόπουλος, Οντσβονγκ, Σοφός.
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Κυριακόπουλος, Νινιός, Δασκαλάκης, Κουρεντζής, Μπιμπίρης, Μπαστακός, Μπεγέτης, Αργυρόπουλος, Τσουλάκος, Χελάς, Βιτάλι.
Στο πάγκο οι: Σπανός, Κουλουράς, Ταχματζίδης, Κολοκούβαρος, Πετρόγιαννης, Πουλάκος, Μπιζίμης, Κουκούτσης.Το γήπεδο αναμένεται να είναι και σήμερα γεμάτο ενώ πολύ κόσμος συνεχίζεται να έρχεται στο Δημοτικό Στάδιο.Οι δύο ομάδες έχουν εισέλθει στον αγωνιστικό χώρο για προθέρμανση.Αποσύρθηκαν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων για να ετοιμαστούν, περίπου 6 λεπτά πριν την σέντρα του μεγάλου αγώνα.Δείτε παρακάτω φωτογραφίες από το γήπεδο αυτή την ώρα:
1′ ΈΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
5′ Πρώτη καλή φάση για την Καλαμάτα άλλα το σουτ που επιχείρησε ο Κωνσταντόπουλος έφυγε αρκετά άουτ.
7′ Σουτ του Αργυρόπουλου μπλόκαρε ο Κολοβούρης.
Συμπληρώσαμε το πρώτο 10λεπτο χωρίς κάποια αξιόλογη φάση με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να επιβάλουν τον ρυθμό τους.
Πανω από 2.000 άτομα παρακολουθούν την αναμέτρηση.
15′ Κόκκινη κάρτα στον Κουρεντζή για φάουλ στον Ηλιόπουλο ως τελευταίος παίκτης. Κίτρινη κάρτα πήρε και ο Τσουλάκος για διαματυρία. Με παίκτη λιγότερο από πολύ νωρίς ο Μεσσηνιακός. Εκτελέστηκε το φάουλ από τον Καλαντζή άλλα πέρασε ανεκμετάλλευτο.
18′ O Χελάς αντικρίζει την κίτρινη κάρτα για φάουλ.
28′ Σουτ Σκόνδρα μπλόκαρε ο Κυριακόπουλος.
Μισή ώρα αγώνα στο Δημοτικό Στάδιο με το 0-0 να παραμένει σε ένα παιχνίδι με σκληρές μονομαχίες, χωρίς πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες και τον Μεσσηνιακό να παίζει με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Κουρεντζή από το 15′.
31′ Ο Πούτσης πέτυχε γκολ άλλα ακυρώθηκε ως οφσαιντ.
Μικρή διακοπή στο παιχνίδι για να προσφερθούν οι πρώτες βοηθείες στον Κυριακόπουλο. Το παιχνίδι μόλις ξαναξεκινάει.
Νέα κίτρινη κάρτα σε παίκτη του Μεσσηνιακού. Αυτή την φορά την αντικριζεί ο Αργυρόπουλος που χάνει το επόμενο ματς με την Ερμιονίδα όπως και ο Κουρεντζής.
40′ Πέντε λεπτά πριν την ληξη του ημιχρόνου με τον Πούτση να αντικρίζει την κίτρινη κάρτα. Πρώτη για παίκτη της Μαύρης Θύελλας.
42′ Κάρτα αντικρίζει και ο Σκόνδρας για θέατρο.
45′ ΤΕΛΟΣ Α” ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ. ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ 0-0.
46΄ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΜΕ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ. ΜΠΗΚΕ Ο ΟΝΤΣΒΟΝΓΚ ΒΓΗΚΕ Ο ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ.
50′ Eκτέλεσε φάουλ ο Σκαρλάτος από καλή θέση αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
54′ Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντόπουλο.
55′ To δεύτερο μέρος ξεκίνησε όπως τελείωσε και το πρώτο. Πολύ κακό ξεκίνημα και από τις δύο ομάδες.
65′ Παραμένει το 0-0 χωρίς καμια φάση.
67′ ΠΑΝΤΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΤΟ 0-0. ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑ. ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΣΟΠΕΛΑ.
72′ Και όμως φτάσαμε στο συγκεκριμένο λεπτό για να σημειωθεί η πρώτη φάση στο παιχνίδι. Σουτ Ηλιόπουλου η μπάλα λίγο άουτ.
73′ Πιέζει έντονα η γηπεδούχος ομάδα για την επίτευξη κάποιου τέρματος. Κεφαλιά του Οντσβονγκ άουτ.
75′ Μεγάλη ευκαιρία με Καλαντζή που έπιασε αέρα ύστερα από πάσα του Μαρτίνου και ωραία προσπάθεια του Οντσβονγκ.
77′ Σουτ Μαρτίνου έξω από την περιοχή η μπάλα λίγο άουτ.
78′ Πρώτη αλλαγή για τον Μεσσηνιακό. Μπήκε ο Σπανός, αποχώρησε ο Τσουλάκος.
82′ Κίτρινη κάρτα σε Δασκαλάκη και Ζαχαρόπουλο.
84′ Ολοκληρώνει τις αλλαγές ο προπονητής της Καλαμάτας Μίλτος Γκόφας. Αθανασόπουλος μπήκε, Ηλιόπουλος βγήκε.
87′ Μεγάλη ευκαιρία με κεφαλιά του Κωνσταντόπουλου απέκρουσε σε κόρνερ ο Κυριακόπουλος.
89′ Κίτρινη κάρτα και ο Μπεγέτης.
90′ Δοκάρι ο Κωνσταντόπουλος.
93′ ΓΚΟΛΛΛΛ 1-0 ΜΕ ΚΑΛΑΝΤΖΗ….
94′ ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ…ΚΑΛΑΜΑΤΑ – ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ 1-0. ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΜΑΥΡΗΣ ΘΥΕΛΛΑΣ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΝΤΈΡΜΠΙ ΜΕ 1-0 ΤΟΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΥ. ΤΟ ΓΚΟΛ ΣΤΙΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΛΑΝΤΖΗΣ.