Ξεκίνησε την δοκιμαστική της λειτουργία η μονάδα επεξεργασίας απορριμμάτων στην Παλαιόχουνη, η οποία από την ερχόμενη Δευτέρα 14 του μήνα θα αρχίσει να παραλαμβάνει τις πρώτες ποσότητες σκουπιδιών, από τους Δήμους Τρίπολης και Ναυπλιέων. Οπως δήλωσε σχετικά ο περιφερειάρχης Πελοποννήσου Παναγιώτης Νίκας, στο πλαίσιο της δοκιμαστικής λειτουργίας θα αυξάνονται σταδιακά οι ποσότητες που θα παραλαμβάνει η πιο πάνω μονάδα. “Εξυπακούεται ότι οι χωματερές -αδειοδοτημένες και μη- κλείνουν σταδιακά, παράλληλα ξεκινά η διαδικασία καταγραφής και αποκατάστασής τους, ενώ οι δήμοι υποχρεούνται να μεταφέρουν τα απορρίμματά τους στην μονάδα” σημείωσε ο περιφερειάρχης
![](https://1.bp.blogspot.com/-_m8VTApsffk/YQoviw4CXyI/AAAAAAACKls/L7cD6nBDisE90UDf8x_IyBBMR8g2CMI1ACLcBGAsYHQ/s320/EIDHSEIS.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-7Kd9qaiRHuA/WaEtZyc70TI/AAAAAAAADsA/7WUYBVoY-UwwjdEP3kDFPvH9htN0dDKgQCLcBGAs/s1600/demo-image.jpg)
Home
Πελοπόννησος
Ξεκινά στη μονάδα της Παλαιόχουνης η σταδιακή παραλαβή απορριμμάτων από δήμους της Περιφέρειας Πελοποννήσου
Ξεκινά στη μονάδα της Παλαιόχουνης η σταδιακή παραλαβή απορριμμάτων από δήμους της Περιφέρειας Πελοποννήσου
Share This
Ξεκίνησε την δοκιμαστική της λειτουργία η μονάδα επεξεργασίας απορριμμάτων στην Παλαιόχουνη, η οποία από την ερχόμενη Δευτέρα 14 του μήνα θα αρχίσει να παραλαμβάνει τις πρώτες ποσότητες σκουπιδιών, από τους Δήμους Τρίπολης και Ναυπλιέων. Οπως δήλωσε σχετικά ο περιφερειάρχης Πελοποννήσου Παναγιώτης Νίκας, στο πλαίσιο της δοκιμαστικής λειτουργίας θα αυξάνονται σταδιακά οι ποσότητες που θα παραλαμβάνει η πιο πάνω μονάδα. “Εξυπακούεται ότι οι χωματερές -αδειοδοτημένες και μη- κλείνουν σταδιακά, παράλληλα ξεκινά η διαδικασία καταγραφής και αποκατάστασής τους, ενώ οι δήμοι υποχρεούνται να μεταφέρουν τα απορρίμματά τους στην μονάδα” σημείωσε ο περιφερειάρχης
Tags
# Πελοπόννησος
Share This
About OMAΔΑ UNWIRED
Πελοπόννησος
التسميات:
Πελοπόννησος
Εγγραφή σε:
Σχόλια ανάρτησης (Atom)
Post Bottom Ad
Responsive Ads Here
ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ
ΤΟ KALAMATA NEWS ΚΟΝΤΆ ΣΑΣ ΟΛΟ ΤΟ 24ΩΡΟ ΜΕ ΕΙΔΗΣΕΙΣ, ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΚΑΙ ΒΙΝΤΕΟ.
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου