Στον Μητροπολιτικό Ιερό Ναό της Υπαπαντής του Χριστού Καλαμάτας προέστη της Θείας Λειτουργίας, της εορτής των Χριστουγέννων, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Μεσσηνίας κ. Χρυσόστομος, πλαισιωμένος από τους εφημερίους του Ναού Πρωτοπρεσβυτέρους Κρεσφόντη Πουλόπουλο και Σωτήριο Τζαϊλέα και τον Διάκονο Θεόφιλο Κυριάκο.
Το παρόν έδωσαν ο απερχόμενος Περιφερειάρχης Πελοποννήσου κ. Παν. Νίκας, ο νεοεκλεγείς Περιφερειάρχης κ. Δημ. Πτωχός, ο Δήμαρχος Καλαμάτας κ. Θαν. Βασιλόπουλος, ο Αντιπεριφερειάρχης κ. Ανδρέας Τσουκαλάς, ο Γεν. Γραμματέας της ΚΕΔΕ κ. Δημ. Καφαντάρης και αρκετά μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου της πόλης της Καλαμάτας και του Περιφερειακού Συμβουλίου Πελοποννήσου.
Προ του πέρατος της Θείας Λειτουργίας ο Πρωτοπρεσβύτερος Κρεσφόντης Πουλόπουλος ανέγνωσε το μήνυμα του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Μεσσηνίας κ. Χρυσοστόμου.
![](https://arxon.gr/wp-content/uploads/2023/12/TSE_1128-1024x682.jpg)
![](https://arxon.gr/wp-content/uploads/2023/12/TSE_1132-1024x682.jpg)
![](https://arxon.gr/wp-content/uploads/2023/12/TSE_1146-1024x682.jpg)
![](https://arxon.gr/wp-content/uploads/2023/12/TSE_1173-1024x682.jpg)
![](https://arxon.gr/wp-content/uploads/2023/12/TSE_1183-1024x682.jpg)
![](https://arxon.gr/wp-content/uploads/2023/12/TSE_1191-1024x682.jpg)
![](https://arxon.gr/wp-content/uploads/2023/12/TSE_1215-1024x682.jpg)
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου